• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

#SzkołaPamięta

Jak co roku nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji  i Nauki ”Szkoła pamięta”.

W piątek 13 października 2023 r. w Dzień Patrona ZSG nr 1- mjr. Henryka Sucharskiego już tradycyjnie klasy drugie, trzecie i czwarte udały się z wychowawcami do krakowskich Miejsc Pamięci Narodowej związanych z II wojną światową. W czwartek 26 października 2023 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z panią dyrektor Agnieszką Kosek-Kotulą i opiekunem Samorządu panem Grzegorzem Grabowskim odwiedzili groby pań dyrektor śp. Małgorzaty Matysik oraz śp. Elfridy Pantuli-Wątorek.

W akcję włączyła się również poza lekcjami młodzież z klas: 4a, 4h oraz 5m. Uczniowie zapalili znicze oraz złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Jana Matejki. Pamiętali też o znanych krakowianach, spoczywających na cmentarzu Rakowickim, a następnie udali się w miejsce symboliczne dla pamięci o papieżu Polaku, czyli przed „okno papieskie” przy ulicy Franciszkańskiej, gdzie także zapalili znicze.

Młodzież podjęła się także upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych w ramach lekcji plastyki. Pod opieką pani Jolanty Kopel powstały rysunki i prace malarskie  obrazujące ważne wydarzenia z historii Polski,  postacie bliskie sercu każdego Polaka. Nasi uczniowie z klas: 1a, 1h, 1k pokazali, że mają potrzebę pielęgnowania pamięci o znanych, mniej znanych, a nawet anonimowych, zapomnianych bohaterach za pomocą plastycznych form wyrazu.

W różny sposób zatem udowadniamy, że PAMIĘTAMY!

Poprzedni artykułNastępny artykuł