• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności, Samorząd Uczniowski

Szkolny Budżet Obywatelski

Wszystkich uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 zapraszamy już dziś do udziału w projekcie: SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI!

Jeśli masz pomysł na to co chciałbyś lub chciałabyś mieć w szkole (na przykład nowy sprzęt itp.) to  napisz projekt.

Twój pomysł może być sfinansowany ze środków Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Szkolny Budżet Obywatelski w Krakowie to projekt, w którym krakowska społeczność szkolna decyduje o sposobie przeznaczenia określonych środków finansowych. W SzBO uczniowie i uczennice zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne. SzBO jest realizowany przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w Szkolnym Budżecie Obywatelskim 2021/22.

Pilotaż projektu, zrealizowany w poprzednim roku szkolnym wśród krakowskich szkół, pokazał, iż możliwość decydowania o przeznaczeniu budżetu szkolnego spotkała się wśród uczniów z bardzo dużym zainteresowaniem.

Edycja 2021/22 skierowana jest do uczniów szkół średnich (w tym uczniów szkół specjalnych), którzy dzięki udziałowi w procesie SzBO będą mieli możliwość planowania, tworzenia, oceniania oraz realizowania projektów obywatelskich dla swojej szkoły.

Szkoła biorąca udział w procesie SzBO otrzyma budżet w wysokości 5000 zł. O sposobie wydatkowania oraz przeznaczeniu budżetu zadecydują uczniowie, zgodnie z procesem. Wszystkie informacje odnośnie regulaminu, harmonogramu oraz wymaganych dokumentów już wkrótce na stronie szkoły i librusie.

Samorząd Uczniowski

Poprzedni artykułNastępny artykuł