• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Za nami turniej siatkówki MIXTÓW

Na początku listopada rozegrano pierwszy „Turniej Piłki Siatkowej MIXTÓW 6-osobowych” w ramach miejskiej kampanii „Kraków w Formie”, w którym rywalizowały krakowskie szkoły ponadpodstawowe.
Turniej odbył się w hali COM COM ZONE, a organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków-Wschód. Każdą drużynę stanowili uczniowie jednej szkoły składający się z 3 dziewczyn oraz 3 chłopaków plus po jednym zawodniku rezerwowym.
Do zawodów zgłosiło się 21 szkół, które zostały podzielone na 3 grupy eliminacyjne. Każda drużyna rozegrała w fazie eliminacyjnej po 6 spotkań.
Nasza drużyna w składzie: Sandra Dąbrowska (4h), Daria Janecka (4h), Wiktoria Kowalczyk (4L) i Weronika Łabuz (4t) oraz Jakub Stanuch (4b), Marcin Sobieraj (4a), Dmytro Popov (3a) i Filip Pluta (1a) wygrała 2 spotkania, 2 zremisowała oraz 2 przegrała.
Nie dało to niestety awansu do fazy finałowej, ale trzeba przyznać, że wszystkie mecze były bardzo emocjonujące i wyrównane, a przy odrobinie szczęścia awans naszej drużyny do fazy finałowej stał by się faktem. Ale cóż sport jest nieprzewidywalny, niezaprzeczalna zaleta decydująca o pięknie sportu, zapewniająca niezmiennie mnóstwo emocji i wrażeń.
Najlepszą drużyną turnieju zostało I LO, 2-ie miejsce zajęło II LO, a 3 miejsce przypadło Salezjańskiemu LO.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy reprezentowania naszej Szkoły.
Opiekunem zespołu był Krzysztof Drabik.
Poprzedni artykułNastępny artykuł