• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności, Projekty

NAUCZYCIELE SIĘ UCZĄ – ERASMUS+ 

 

 

NAUCZYCIELE SIĘ UCZĄ- ERASMUS+ 

2021-1-PL01—KA121-VET-000012773

W dniach: 26- 30.09.22. nauczycielki z naszej szkoły odbyły szkolenia w hotelach: Honorata i Nikelli w Grecji. Dorota Romańska i Dorota Janus doskonaliły swoje umiejętności w sporządzaniu potraw tradycyjnej kuchni greckiej. Joanna Brewczyńska-Sternal odbyła szkolenie z obsługi gości hotelowych.

Pracując w kuchni hotelu Honorata pod kierunkiem szefa kuchni p. AntonisaLavantsioti nauczyłyśmy się sporządzać m.in.: musakę, gyros, tzatziki, pitę, dolmades, sałatkę grecką. Pracowałyśmy wykorzystując lokalne produkty, takie jak  oliwa z oliwek, ser feta, granaty, oliwki, kasztany jadalne i inne różnorodne warzywa i owoce.

Szef kuchni- p. Koukoudis Nikos nauczył nas przygotowywać pyszne potrawy z owoców morza, w szczególności z krewetek, kalmarów, ośmiornic, ośmiorniczek baby , małż iryb (np. cipura, sardynki).

Ważnym  etapem sporządzania potraw był udział w zakupach produktów do ćwiczeń na lokalnych targach: rybnym i warzywno-owocowym.

Ciekawym i słodkim punktem szkolenia było przygotowywanie tradycyjnych greckich deserów, m.in. baklavy, kadaifi, kolouri, loukumedes, galaktopuri. Te i inne smakołyki, w towarzystwie kawy po grecku (zaparzanej w tygielku) podawane były na hotelowym bufecie śniadaniowym, którego przygotowanie i obsługa były częścią szkolenia hotelarskiego. Sprzedaż usług dodatkowych, check in i check out gości indywidualnych i grup wycieczkowych odbywały się w recepcji, pod kierunkiem p. Honoraty Domachowskiej- Lavantsioti.

Cennym, nowym doświadczeniem była możliwość porównania hoteli: Honorata i Nikelli –  ich standardu, wyposażenia, położenia, zakresu usług.

Szkolenia w międzynarodowym zespole udoskonaliły nasze umiejętności posługiwania się językiem angielskim, również zawodowym. Poznałyśmy także podstawowe zwroty w języku greckim.

Czas poza szkoleniami również spędzałyśmy bardzo intensywnie zwiedzając region Paralia Katerini. Zobaczyłyśmy m.in. Katerini, Litochoro, masyw Olimpu, starożytne ruiny miasta Dion, Leptokarię. Zwiedziłyśmy także Saloniki i Meteory.

Dodatkową atrakcję stanowiły popołudniowo- wieczorne kąpiele morskie, słoneczne, a nawet … błotne. Podsumowując – szkolenia i cały pobyt należy uznać za bardzo udane 😊

Poprzedni artykułNastępny artykuł