• Librus logoBIP LogoFacebook logoIkona Instagram Logo Krakowa Godło Polski
Aktualności

Europejski Tydzień Języków Obcych w ZSG nr 1

Ze względu na przypadający 26.09.21 w tym roku Europejski Dzień Języków Obcych, nauczyciele języków obcych zorganizowali Tydzień Języków Obcych w naszej szkole, z lekkim poślizgiem, ale upłynął on bardzo owocnie.
Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych i inspirujących lekcjach, konkursach i quizach.
Uczniowie wybranych klas drugich wybrali się w wirtualną podróż do innych krajów. Mieli oni za zadanie znaleźć różne propozycje wynajmu domków letniskowych w atrakcyjnych miejscach świata, wybrać najciekawsze, a następnie przygotować własną ofertę wybranego domku. Podczas pracy uczniowie wykorzystywali swoje umiejętności językowe oraz korzystali z nowoczesnych technologii tworząc piękne oferty w języku angielskim w aplikacji Piktochart.
Z kolei klasy 3m i 4a włączyły się w Dzień Języków Obcych promując Australię. Zajęcia przybrały formę quizu wiadomości o tym niesamowitym państwie i równocześnie kontynencie. Uczniowie tworzyli tablice informacyjne o prowincjach australijskich, łączyli brytyjskie słowa z ich australijskimi odpowiednikami a także rysowali mapę Australii.
Tymczasem uczniowie klas 3l, 3o i 3p zapoznali się ze zwyczajami kulturowymi w Szkocji. Odpowiadali na pytania związane z historią tego kraju, a także wykazali się wiedzą odnośnie codziennych zwyczajów mieszkańców. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tradycyjnego ubioru w Szkocji (kiltu) oraz instrumentu, na którym grają Szkoci (dudy). Dowiedzieli się też wiele na temat atrakcji turystycznych w największych szkockich miastach, w Glasgow i w Edynburgu.
Na lekcjach języka angielskiego zawodowego klasy 4k i 4b zapoznały się z najbardziej popularnymi drinkami w różnych krajach a następnie tworzyli infografiki z wybranymi przez siebie przepisami na trunki w aplikacjach Piktochart i Canva.
 
Na lekcjach niemieckiego uczniowie zmagali się z „ Falsche Freunde” (fałszywi przyjaciele) słowami, które są podobne lub identyczne pod względem formy, ale odmienne znaczeniowo. Po omówieniu zagadnienia uczniowie przedstawiali graficznie wybrany wyraz w języku niemieckim i polskim. Dzięki swoim pracom będą mogli świadomie używać takich słów jak np. Most, Mappe czy Tor.
Z kolei uczniowie klas I a,b oraz klas trzecich m,n,l rozwiązywali quizy wiedzy o krajach niemieckojęzycznych prześcigając się w udzielaniu prawidłowych odpowiedzi.
Do obchodów Tygodnia Języków Obcych przyłączyła się również klasa 1h, która zgłębiała wiedzę dotyczącą Irlandii, poznając panujące tam zwyczaje i tradycje. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakie zainteresowania mają ich rówieśnicy z tego kraju oraz co lubią robić w wolnym czasie.
Taka lekcja była okazją do zaprezentowania ciekawostek językowych, ważnych zwrotów oraz elementów kulturowych.
Uczniowie przyznali, że chociaż dzielą nas tysiące kilometrów, to więcej z Irlandczykami nas łączy, niż dzieli.
Poprzedni artykułNastępny artykuł