8.02.2018 - Tłusty Czwartek w naszej szkole

Góra pączków, za tą górą
tłuste placki z konfiturą
za plackami misa chrustu,
bo to dzisiaj są zapusty
(Władysław Broniewski)

tlustyczwartek2018Zgodnie z tradycją nie spróbowanie pączka w tłusty czwartek przynosi pecha, to też Samorząd Uczniowski w naszej szkole zatroszczył się o samopoczucie swoich koleżanek i kolegów. Dzisiaj u nas królowały pączki, które błyskawicznie znikały.

Czytaj więcej: 8.02.2018 - Tłusty Czwartek w naszej szkole

Zakochany Tydzień w ZSG nr 1

walentynki2018 obrazZ inicjatywy nauczycieli języków obcych oraz Samorządu Uczniowskiego od dziś świętujemy w szkole Walentynki. W holu szkoły można oglądnąć wystawę kartek walentynkowych z życzeniami w różnych językach.

Czytaj więcej: Zakochany Tydzień w ZSG nr 1

8.12.2017 - Szkolny Maraton pisania listów pod patronatem Amnesty International

amnesty2017W piątek 8 grudnia 2017 roku, młodzież z ZSG nr 1 zorganizowała Maraton pisania listów w obronie więźniów politycznych i więźniów sumienia. Nasza szkoła była jednym z tysięcy punktów na mapie świata, gdzie w dniach od 1 - 11 grudnia przeprowadzana jest akcja Amnesty International. Maraton pisania listów odbywa się co roku, w tygodniu poprzedzającym Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, który przypada na 10-go grudnia.

Czytaj więcej: 8.12.2017 - Szkolny Maraton pisania listów pod patronatem Amnesty International

Samorząd Uczniowski dla innych

kartki swiateczne2017W listopadzie zakończono zbiórkę odzieży dla osób bezdomnych na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Ojca Pio, zorganizowaną przez  uczennice z kl. III cj Annę Kuraś, Patrycję Milewską, Kingę Ziółek, Paulinę Spisak oraz  Samorząd Uczniowski. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Czytaj więcej: Samorząd Uczniowski dla innych

Św. Andrzej, Ci pokaże co Ci życie niesie w darze…

andrzejki2017to głęboko zakorzeniona polska tradycja. Obchodzone są w nocy z 29 na 30 listopada. Tej nocy wszystkie panny modliły się do świętego Andrzeja prosząc go o dobrego męża. Wierzyły, że ich życzenie się spełni i czekały na znak…

Czytaj więcej: Św. Andrzej, Ci pokaże co Ci życie niesie w darze…